Ders Ekle-Sil Nasıl Yapılır?

Burak
Kasım 14, 2015

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde bulunan öğrencilerin ders ekleme ve silme işlemlerini yapabilmeleri için takip etmeleri gereken 3 aşamalı bir işlemler bütünü bulunmaktadır. Birazdan sıralayacağım bu işlemleri sırasıyla ve hata payı bırakmadan yapmanız halinde, sorunsuz bir biçimde ders ekle-sil işlemini tamamlamış olacaksınız.

İlk aşamada, http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girdikten sonra, Kayıt Yenileme bölümüne tıklayıp, ardından Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı girmelisiniz.

İkinci aşamada, karşınıza çıkan ekrandan seçeceğiniz dersleri ekleyip-silme işleminizi sağlamanız gerekecektir. İhtiyaç duyduğunuz dersleri tam ve net bir biçimde inceledikten sonra seçim ve silme işlemini gerçekleştirin.

Son aşamada ise, yaptığınız işlemler neticesinde derslerinizi onaylamanız istenecektir. İşlemleri onaylamadığınız takdirde, yaptığınız tüm işlemler geçersiz sayılacağı gibi, dilerseniz tekrar seçme işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca, bir öğrenci birden fazla ders ekleme ve silme işlemi yapması halinde, son yaptığı işlem baz alınacaktır ve buna göre bankaya yatırmanız gereken meblağ meydana çıkacaktır. Ders seçimi yapmayan öğrenciler için, AÖF bünyesinde atanan dersleri seçmiş sayılacaktır.

Güz Dönem Sonu Sınavı
08.01.2022
0
Gün
0
Saat
0
Dakika
0
Saniye

Üye OlŞifremi Unuttum