AÖF Sınav Giriş Yerleri

Burak
Aralık 6, 2015

AÖF sınav giriş yerleri ve belgesi almak isteyen öğrenciler haberimizdeki bilgilere bakabilirler. Açıköğretim AÖF sınavlarına bir hafta kala öğrenciler de hangi dersin sınavına nerede sınava gireceğim? Sorusu öğrenciler arasında sorulmaya başlandı. Öğrenciler hangi okul da sınava gireceğini online olarak AÖF portalına giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

AÖF Sınav Giriş Belgesini Nasıl Alınır?

Öğrenciler, Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden önce anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden öğrenci portalına TCKN ve şifreleriyle giriş yaparak sınav giriş belgelerini indirebilir veya AÖF bürolarından temin edebilirler.

AÖF sınav tarihleri ne zaman?

AÖF öğrenim gören öğrenciler için güz dönemi ara sınavları 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın %30’u dönem sonu başarı notunu etkilemektedir.

Güz dönemi vize sınavlarının ardından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde güz dönemi dönem sonu sınavları yapılacak. Bu sınavın %70’u dönem sonu başarı notunu etkilemektedir.

AÖF öğrencilerinin bahar dönemi ara sınavları 16 – 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın %30’u dönem sonu başarı notunu etkilemektedir.

İkinci dönem ilk sınavlarının ardından ise 04 – 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi dönem sonu sınavları yapılacak. Bu sınavın %70’u dönem sonu başarı notunu etkilemektedir.

Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak.

AÖF Sınava Girerken Yanınızda Bulunması Gereken Evraklar?

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait kartlar)

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.
Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

Güz Dönem Sonu Sınavı
08.01.2022
0
Gün
0
Saat
0
Dakika
0
Saniye

Üye OlŞifremi Unuttum